Chovatelská stanice Border kolií
/Border Collies kennel
 Without Borders

News
NOVINKY
I pAbout us
O NÁS
I pOur Border Collies
NAŠE BORDERKY
I Puppiesp
ŠTĚŇÁTKA
I pLitters
ODCHOVY
I pContact
KONTAKT
 


Novinky/News

 

25. prosince 2015 Agísek a stopy
Nejen my, ale také naše dítko - Agísek, byl se svou paničkou trénovat stopy. Poslali nám fotku z prvního vypracování čtverce. Jen tak dál!!!

24. prosince 2015 Štědrý den a stopičky
Sluníčko a krásné počasí nás dopoledne vylákalo na stopy. Moc jsme si to užili.

 

22. prosince 2015 Bíbušky cvičení
Minutkový sestřih našeho cvičení s Bíbuškou:

19. prosince 2015 Axík a jeho nové video ze cvičení

7. prosince 2015 První canisterapie s Bíbuškou
V pondělí nás s pejsky čekalo setkání s klienty domova seniorů, kde pracuji. A protože uběhl opět další měsíc, čekal nás zážitkový program a nemohla chybět Bíbuška :-). Všem, kteří přišli, se předvedla jako štěňátko milující každého človíčka a jako správná dračice (v aktivizační místnosti, kde naše setkávání probíhají, měli zrovna nasušené pomeranče, naskládané oříšky atp. což se jí moc líbilo :-)). Lilinka upoutávala pozornost co se dalo, ale musela se hodně snažit, maličká vedla :-). Těším se na její budoucnost, bude skvělý canisterapeutický pes a posilou našeho týmu :-).

6. prosince Bíbuška na první lekci stopování
Venku je krásně a páníček nás vytáhl po dlouhé pauze na stopy. Flíček byl nadšený, Lilinka podctivá a Bíbuška dostala pochvalu - na poprvé byla moc šikovná. Další "čuchyčuch" do naší partičky :-)

5. prosince Štěňátka mají 9 týdnů
Čas letí... naši kluci z áčkového vrhu mají již devět týdnů. Od páníčků dostávám plno zpráv, videí, fotografií. Kluci se mají pohádkově! Jsem z jejich páníčků nadšená. Moc vám všem děkuji! :-)

Axíkovo video ze cvičení:

26. listopadu 2015 Nový člen smečky "Bíba"
Naše rodina nezůstává bez štěňátka :-). V neděli 22. 11. jsme si přivezli malou hnědobílou psí holčičku Belaylu Titilayo. "Bíba" jak malé doma říkáme, se narodila v Bítově nedaleko Znojma ve stejný den, jako naši áčkový kluci a já věřím, že to není náhoda, že máme tuhle nejkrásnější princeznu doma :-). Bíba je kouzelná, všechno jí zajímá a nikde nesmí chybět. Více o ní najdete na stránce o našich boc.

26. listopadu 2015 Kluci z vrhu "A" jsou u svých majitelů
Je to tady... naše štěňátka oslavila 21. 11. 7-mý týden a nadešel čas odchodů do nových domovů. Ater, nově "Loki" bydlí v Brně, Agathon u Letohradu a Axios "Božánek" v Praze. Páníčci, kteří se o naše štěňátka přihlásili, jsou báječní lidé. Věřím, že se s nimi kluci ve světě neztratí. Všichni nám podávají zprávy jak si kluci zvykají a jak se mají. Moc vám všem děkuji! :-)

15. listopadu 2015 Štěňátka oslavila 6-tý týden
Čas s našimi klučíky se začíná krátit. Pejskové mají šest týdnů, jsou oočkovaní, očipovaní, sami baští a začínají se tak připravovat na odchod do nových domovů. Uběhlí týden si užívali venku jako "velcí psi" s Lilinkou a Flíčkem. Počasí přálo a kluci vypadali naprosto spokojeně.

13. listopadu 2015 Canisterapie se štěňátky
V pátek jsme spolu s mými kolegyňkami uspořádali pro klienty našeho domova seniorů, setkání se štěňátky. Zúčastnilo se jej více než dvacet lidí a podle ohlasů si jej velmi velmi užili.

8. listopadu 2015 Flíčkovo dcera Airyn Od Vlkové
Za štěňátky nám jezdí jedna návštěva za druhou, za což jsme moc rádi. Jednou z návštěvnic byla i Flíčkovo dcera Airyn. Je to krásná merlatá holka. Šikovná, učenlivá. Zítra spolu s ostatními sourozenci oslaví půlroční narozeniny :-).

7. listopadu 2015 Pejskové mají 5 týdnů
Aktualizována stránka "štěňátka" a přidány nové fotografie do galerií našich klučíků.

31. října 2015 Štěňátkům jsou 4 týdny a v tuto chvíli jsou všichni kluci zadaní
Čas utíká a naši medvídci mají již čtyři týdny! Dnes měli den plný návštěv, který jsme si užili venku na zahradě. Přijel nás také navštívit taťka Birell s jeho rodinkou, a tak jsme využili krásného počasí a nafotili rodinné fotky. Pejskové si užívají, už nechtějí bydlet v bedýnce, nejraději spí pod skříňkami v koupelně, objevují hračky, Lilinka si s nimi začíná krásně hrát, zkouší co vše dokáží s jejich ostrými zoubky a ochutnávají nejrůznější dobroty :-). Mají za sebou druhé odčervení. A nejhezčí novinou je, že mají již všichni vybrané své nové rodiny a čekají na ně báječní majitelé!

26. října 2015 Celý svět se točí okolo našich břatříčků
Vzali jsme poprvé (dnes již podruhé :-)) naše klučíky ven na zahradu - jsou pak odpoledne táááák hodní :-D. Poprvé dnes také ochutnali jogurt, nejvíc si pochutnával Agísek (Agathon). No a vypadá to, že jediný, kdo ještě nemá rodinku je pan černobílý - největší raubíř a průzkumník - bude to velký "akčňák" nejlépe pro stejně zapálené páníčky... čí bude? :-)

24. října 2015 Naši klucí mají 3 týdny
Naše štěňátka mají tři týdny. Všichni koukají, ťapkají, prozkoumávají byt, vítají návštěvy, vrtí ocásky, rozdávají pusinky, seznamují se s hračkami, vedou první "rvačky", všichni umí vrčet a chlubí se tím každému, loužičky už zvládají bez maminy... jednoduše, je s nimi už velká sranda :-). Všem už také vykukují zoubky, a tak je začínají používat při prozkoumávání okolí. Jsou prostě úžasní.

Vrh/Litter "A" Without Borders

AGATHON Without Borders AXIOS Without Borders ATER Without Borders

Nar.: 3. 10. 2015, pes
/male, trikolor
DNA CEA, TNS, CL Normal po rodičích
 
Nar.: 3. 10. 2015, pes/male, trikolor
DNA CEA, TNS, CL Normal po rodičích
Nar.: 3. 10. 2015, pes/male, černobílý
DNA CEA, TNS, CL Normal po rodičích

21. října 2015 Návštěva taťky Birella
Kluci měli váženou návštěvu, přijel se na ně podívat jejich taťka Bubble Birell Rainy Love "Birel" s jeho paničkami :-).

17. října 2015 Štěňátka koukají
Všichni naši psí kluci otevřeli v pátek očka. V sobotu jsme oslavili druhý týden jejich života a navštívili pana veterináře, aby nám je všechny prohlédl a poprvé odčervil. Cestu autem, prohlídku u pana doktora i odčervení zvládli na jedničku. Nic je nerozhází :-). Zároveň začíná být v porodničce pěkně rušno. Klučíci trénují chůzi a každým dnem jsou v krocích jistější a jistější. Mávají ocásky, začínají si hrát :-). Na jejich stránce najdete nové video a do galerií průběžně přidáváme fotografie.

12. října 2015 Video štěňátek
U štěňátek najdete nové video i fotografie. Kluci se mají čile k světu, zkouší první krůčky, začínají s prvními hrami, jeden z pejsků na nás již otevírá očíčko :-). V sobotu měli první návštěvu budoucích páníčků. Lilinka už několik dní vyžaduje opět mou pozornost, chodíme ven, na krátké procházky, cvičíme a mazlíme se :-). Je skvělou starostlivou maminou. Jsem na ni pyšná :-).

10. - 11. října 2015 Flyballový turnaj Budějckej Xtreme 2015
Flíček si užil poslední flyballový turnaj letošní sezóny a já moc děkuji za tuto možnost opět členům flyballového týmu Tsunami 1, kteří si Flíčka vzali pod svá křídla a on jim za odměnu spolehlivě odběhal celý turnaj :-). A opět se dařilo! V páté divizi si v pondělí vyběhali krásné 1. místo a v nedělním finále celkové 2. místo!!!


foto: Jacek Muniak (FB)

8. října 2015 Aktualizace u štěňátek :-)
Na stránce štěňátek najdete nové fotografie, video, galerie a také přidané odkazy na videa u rodičů štěňátek. Hezkou podívanou!

4. října 2015 Vrh "A" Without Borders je na světě!!!
V sobotu 3. 10. 2015 přivedla Lilinka na svět tři nádherné pejsky!!! Jsou to kluci "obříci" :-). Dva pejskové jsou trikolorní, jeden černobílý. Vypadají naprosto spokojeně :-). Lilinka je dokonalá máma! Jsem na ni moc pyšná. Lepší mámu jsem si nemohla přát. Všechny si je užíváme, mazlíme, posloucháme jejich mlaskání, jejich povídání a sledujeme jak jsou krásní :-).

Vrh "A" Without Borders
Narozeni 3. 10. 2015, 3 pejsci (1 černobílý, 2 trikolorní)

26. září 2015 KV KCHMPP - Airyn Od Vlkové
Flíčkovo dcerka Airyn Od Vlkové se účastnila své první výstavy. Ve třídě štěňátek získala známku VN1!!!! Moc gratulujeme!!!

23. září 2015 Kontrola
S Lilinkou jsme dnes navštívily ještě naposledy před porodem pana veterináře. Koukli jsme na štěňátka, zkontrolovali Lilinku a vše je v naprostém pořádku. Nezbývá než čekat, kdy to přijde :-). Už teď se na ty naše kuličky moc těšíme!!!

20. září 2015 Turnaj sladkých nadějí, flyball
Spolu s členy týmu Tsunami 1 jsme si s Flíčkem opět užili flyballový turnaj. Ve čtvrté divizi jsme si v neděli vyběhali krásné 4. místo :-).


* fotografie Kateřina Hejretová

14. září 2015 Dny Border kolií ve Svojanově
Zúčastnili jsme se klubových výstav konaných během Dnů BOC pořádaných klubem BCCCZ. Flíček poprvé ve třídě pracovní, do které jsme získali certifikát díky složené ZMce. A jak jsme dopadli? Pohádkově :-)

Fleck for fun Lusika "Flíček"

11. 9. 2015 Klubová výstava BCCCZ bez KV, Svojanov
tř. pracovní - V1, CAC !!! v konkurenci sedmi psů, rozhodčí: Jossie Large (UK)

12. 9. 2015 Klubová výstava BCCCZ s KV, Svojanov
tř. pracovní - Výborný, rozhodčí: Kathie Kinton (UK)


fotografie: Michal Vágner

31. srpna 2015 Máme potvrzenou Lilinky březost !!!
Dnes jsme spolu s panem veterinářem napočítali v Lilinčině bříšku čtyři štěňátka. Možná se nám tam schovává i páté, ale už teď nám nešla "pochytat", budou to správné borderky :-). Máme tak potvrzenou Lilinky březost !!! A obrovskou radost.

!!! Lilinky březost potvrzena !!!

Očekávaný vrh "A" Without Borders
Alia Vita z Údolí květin (DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg., SA neg., DNA CEA, CL, TNS Normal)
x
Bubble Birell Rainy Love (DKK 0/0, DLK 0/0, DNA CEA, CL, TNS, MDR1 Normal)

22. srpna 2015 Flíček složil zkoušku ZM
Sobotní zkoušky začali pěkně brzy, již v půl šesté jsme se sešli na cvičáku. Vstávání se ale vyplatilo. Flíček splnil zkoušku ZM (38,45,46) !!! Mám obrovskou radost a mé největší díky patří páníčkovi, bez něho by nic z toho nebylo!

7. - 9. srpna 2015 Mistrovství Evropy ve flyballu, Německo
Flíček spolu s flyballovým týmem Tsunami 1 o druhém srpnovém víkendu závodil na ME v Německu. Díky úžasné atmosféře, skvělým lidem a našim báječným psům můžeme hrdě oznamovat, že jsme mistři Evropy desáté divize !!! Přivezli jsme si nádherné 1. místo !!! Moc děkujeme za tuhle příležitost, za možnost účastnit se opět po pěti letech této velké akce a za úžasné zázemí s prima lidmi. Díky !!! Krásné fotky najdete u Markéty Moravcové tady a nádherné vzpomínkové video tady.

Fleck for fun Lusika - ME ve flyballu - 1. místo v 10. divizi s týmem Tsunami 1

30. července 2015 Máme nakryto !!!
Máme za sebou návštěvu Birela a úspěšné krytí. Pokud se povedlo, můžeme štěňátka očekávat koncem září. Veškeré informace o krycím pejskovi, o průběhu Lilinčiné březosti a našich budoucích štěňátek najdete na stránce "štěňátka".

24. července 2015 Plánujeme štěňátka
Očekávané hárání naší Lilinky je tady !!! Více již brzy... :-)

21. července 2015 První canisterapie v nových prostorách
Domov seniorů, ve kterém s pejsky působíme, se přestěhoval do nových prostor. Po krátké přestávce spojené se stěhováním jsme se tak vrátili k našim lidem a potěšili je návštěvou. Čeká nás od srpna plno práce - budeme nyní působit v zařízení s kapacitou až 154 lůžek (z našich původních 25 :-)). Už teď se moc těšíme na všechny nové tváře nových obyvatel a na nové možnosti spolupráce!

29. června 2015 Návštěva štěňátek v chs. Od Vlkové
Naše malá štěňátka jsou už velká a pomalu se rozjíždějí do nových domovů. Přejeme jim jen to nejlepší a těšíme se na zprávy od majitelů !!! Přidány aktuální fotky.

27.-28. června 2015 Flyballový turnaj Crazy cup
Flíček za doprovodu kapitána družstva Tsunami 1 opět startoval na flyballovém turnaji. Tentokrát ve Svijanském Újezdě a dařilo se! Spolu s týmem si vyběhali krásné 2. místo v V. divizi !!! Moc děkuji a gratuluji !!! A protože byl Flíček silnou oporou, chystáme se na letošní ME !!! Těším se !!!

27. června 2015 Ukázky výcviku v Českém Brodě
S Lilinkou jsme předvedli krátké ukázky agility a dogdancingu na 3. ročníku rockového festivalu Štokfest.

20. června 2015 1. MR BCCCZ Border kolií v coursingu
S pejsky jsme se zúčastnili prvního ročníku Mistrovství republiky Border kolií v coursingu, které proběhlo v Ptýrově. Flíček startoval v kategorii psů s licencí, bojoval tedy o titul. Lilinka běžela v doprovodném závodě fen od 15ti měsíců. Oba byli nadšení a já na konci závodu také, z našich výsledků :-). Alia Vita z Údolí květin - 1. místo + Nejlepší fena vedlejšího závodu, kat. Feny do 15ti měs. + Nejlepší BOC vedlejšího závodu, kat. feny i psy celkem !!! Fleck for fun Lusika - 1. místo + Mistr BCCCZ coursingu 2015, kat. psi !!! A třešničkou bylo 1. místo v soutěži Nejlepší dvojice mistrovství - dva psi jednoho majitele !!! Mám z nich velkou radost :-).

Fleck for fun Lusika - 1. místo + titul Mistr BCCCZ coursingu 2015
Alia Vita z Údolí květin - 1. místo + Nejlepší fena vedlejšího závodu + Nejlepší BOC vedlejšího závodu
1. místo
v soutěži Nejlepší dvojice

20. června 2015 Návštěva štěňátek Fleck x Ellis
Navštívili jsme po dlouhé době štěňátka v chs. Od Vlkové po našem Flíčkovi. Všechna jsou naprosto úžasná !!! Přidáme nové fotky.

13.-14. června 2015 Manic Cup - flyballový turnaj
Flíček strávil víkend na flyballovém turnaji v Krupce, kde běhal za tým Tsunami 1 spolu s "vypůjčeným páníčkem", kapitánem družstva. V sobotu se jim prý nezadařilo, zato v neděli zabojovali a získali 3. místo ve IV. divizi !!! Jsem ráda, že vše klaplo, že si "kluci" rozuměli a za skvělý výsledek, který se jim povedl. Flíček flyball miluje. Děkuji celému týmu !!!

1. června 2015 Otiskli nám článek o naší canisterapii
V novinách Mikroregion Uhlířsko Janovicka nám otiskli povídání o canisterapii, které se věnuji s Flíčkem i Lilinkou v domově seniorů, kde pracuji. Článek udělal radost především "našim" lidem, kteří pejsky milují a za to jsem moc ráda :-).

31. května 2015 Lilinka nejlepší tunelář
S Lilinkou jsme pro změnu v neděli vyjely na neoficiální závody v agility, které pořádala ZKO Pňov. Zúčastnily jsme se tří běhů: jumpingu začátečníků, který se nám velmi dařil, ale ke konci nám spadla jedna laťka. Hodně zamrzela, nemělo by to chybu a byly bychom bezkonkurenčně nejrychlejší tým :-). Druhý běh byla divočina, ten nám vůbec nesedl a třetí byl tunelový běh. A tam už Lilinka neměla konkurenci, tunel je prostě tunel, miluje je :-). Naše výsledky jsou: jumping 14.místo/22 (1 chyba, nej. čas), agility ?.místo/22 (4 chyby), tunelový běh 1. místo, nej. čas :-).

30. května 2015 Flíček složil zkoušku ZPU-1
S Flíčkem jsme dnes nastoupili na zkoušku podle ZPU-1 a úspěšně ji splnili :-).

24. května 2015 Návštěva štěňátek v chs. Od Vlkové
Štěňátka po našem Flíčkovi oslavili včera druhý týden života a my se za nimi dnes vypravili podívat. Mají se skvěle. Krásně rostou, všichni již otevřeli nebo ještě otevírají očíčka, vrčí, štěkají, ťapkají, vše je zajímá... jsou úžasní! Maminka Elinka je pečlivě seznamuje s tenisáky a balónky (ví co správné borderky potřebují :-)) a chovatelé jim věnují spoustu péče a lásky. Štěňátka mají báječné zázemí a všechna již mají vybrané budoucí páníčky. Z těch mám také radost. Jsem z návštěvy nadšená. A příště s námi vyrazí i taťulda Flíček :-)

Chs. Od Vlkové - vrh "A"
Ellis Wendaja x Fleck for fun Lusika

16. května 2015 Štěňátka po Flíčkovi slaví 1. týden života
Štěňátka v chs. Od Vlkové dnes slaví první týden života. Všechna krásně prospívají a každé již má své jméno.

13. května 2015 Lilinka získala titul Master of Dogdancing 2. úrovně !!!
Zúčastnili jsme se dogdancingových zkoušek v Šestajovicích. Lilinka složila zkoušky DwD2 a F2 na Výborně a splnila tak podmínky pro získání titulu MoD2 !!! Lilinka byla úžasná a tančila nádherně!

Alia Vita z Údolí květin
Master of dogdancing 2. úrovně - F2, MD2, DwD2, HtM2

9. května 2015 Narodila se štěňátka po našem Flíčkovi
V sobotu večer se narodilo šest krásných štěňátek po našem Flíčkovi - 5 feneček a 1 pejsek!!! Tři blue merle fenečky a ostatní černobílý :-). Všichni i maminka Elinka jsou v pořádku. Více o nich najdete na stránce o vrhu - tady.

29. dubna 2015 Trénink obran
Díky Pavle máme pár fotek z tréninku obran. Děkujeme! Figurant Tomáš Taubner. Fotografie najdete v Lilinky galerii - tady.

19. dubna 2015 Lilinka složila HtM2 na výborně
V neděli jsme s Lilinkou úspěšně složili jednu z dalších dogdancingových zkoušek a to HtM2 na známku Výborná!!!

11. dubna 2015 Flyballová intenzivka s týmem Tsunami
Na sobotu jsme byli pozvaní na intenzivní flyballový turnaj do Kutné hory. Flíček si to velmi užil, po dlouhé době si zaběhal flyball, který má moc rád. Lilinka si vyzkoušela odběhy, které jí šli skvěle a přípravu pro trénink otočky. Vyšlo krásné počasí, sešli se báječní lidé, posedělo se u grilu a pejsci se vyřádili... ideální sobota :-). Týmu Tsunami děkujeme!!!

5. dubna 2015 Březost Elinky potvrzena !!!
Dnes nám přišla radostná zpráva - Elinka čeká štěňátka!!! Pan veterinář viděl na sonu 6 - 7 štěňátek. Jedno z nich máme na fotografii, mají nyní cca 8 mm :-). Do teď jsme byli nedočkaví a od teď ještě víc. Už se na ta naše májová štěňátka moc těšíme!

Chs. Od Vlkové - vrh "A"
Ellis Wendaja x Fleck for fun Lusika
Nakryto 11. 3. 2015
!!! Březost potvrzena !!!
Štěňátka očekáváme začátkem května 2015

11. března 2015 Krytí - Fleck for fun Lusika x Ellis Wendaja
Proběhlo úspěšné krytí naším Flíčkem fenky Ellis Wendaja!!! Věříme, že vše vyjde jak má a že se budeme moci těšit na Flíčkovo první, májová štěňátka :-). Více informací o očekávaných štěňátkách najdete na této stránce: Flíček - krytí.

28. února 2015 Trénink poslušnosti s Tomášem Taubnerem
S pejsky od zimy trénujeme jak se dá. Jezdíme pravidelně na obrany, stopy a procvičujeme poslušnost a to vše díky našemu páníčkovi. Máme s Flíčkem letos jasný cíl v podobě další zkoušky, a tak uvidíme, jak se nám bude nadále dařit... :-)

2. února 2015 Trénink dogdancingu s Petrou Malou
S Lilinkou jsme si zacvičili pod vedením Petry Malé v Počernicích.

19. ledna 2015 Mezinárodně chráněný název chovatelské stanice
Ode dneška máme v registru chovatelských stanic psů v ČR zapsaný název Without Borders ("Bez hranic") !!! Název naprosto odpovídá životnímu stylu naší budoucí zakladatelky našeho chovu, Lilince :-). O našich chovatelských plánech najdete informace na stránce "štěňátka".

17. ledna 2015 "Flíček" Fleck for fun Lusika oslavil své 6-té narozeniny !!!

1. ledna 2015 Přejeme vám všem jen to nejlepší do nového roku !!!

Poohlédnutí za uplynulým rokem 2014:
Canisterapie: Lilinka i Flíček jsou canisterapeutickými psy a aktivně docházíme od podzima do domova seniorů (2x týdně)
Dogdancing: Lilinka i Flíček získali titul Master of Dogdancing 1. úrovně, Lilinka složila první dvojkové zkoušky F2 a MD2
Obrany: Flíček složil zkoušku z obrany dle IPO druhé úrovně a to SPr2
Bonitace: Flíček i Lilinka jsou chovnými psy dle BCCCZ
Zdraví: Lilinka i Flíček podstoupili vyšetření očí a oba jsou prostí všech očních vad, Lilinka podstoupila rentgeny s nejlepšími výsledky DKK, DLK, OCD a Spondylóza negativní

Archiv aktualit: 2014