Chovatelská stanice Border kolií
/Border Collies kennel
 Without Borders

News
NOVINKY
I pAbout us
O NÁS
I pOur Border Collies
NAŠE BORDERKY
I Puppiesp
ŠTĚŇÁTKA
I pLitters
ODCHOVY
I pContact
KONTAKT
 


 
Vítáme vás
Novinky/News

Naše chovatelská stanice vznikla začátkem roku 2015 a nese název Without Borders,
 v překladu: Bez hranic.

Cílem našeho chovu je odchovávat především zdravé Border kolie, plné energie, lásky k lidem, pěkného exteriéru a touhy neustále pracovat. Border kolie, které budou představiteli svého plemene ve všech ohledech - budou vytrvalými ovčáckými psy, výborně ovladatelné, živé, pozorné, poslušné, inteligentní.

S našimi Border koliemi se věnujeme nejrůznějším psím sportům a aktivně také canisterapii. Snažíme se, aby jejich život byl plný zážitků, zábavy, aktivit a lásky :-).

 

12. prosince 2016 Štěňátka z vrhu B
Chodí nám plno fotografií našich srpnových štěňátek, za které moc děkujeme a díky kterým postupně aktualizujeme jejich galerie. Na fotografiích: Beatris a Bomberman WB

27. listopadu 2016 Zkoušky dle NZŘ v Českém Brodě
ALIA VITA z Údolí květin
"Lilinka" dnes složila svou první tří-oddílovou (stopa - poslušnost - obrana) zkoušku ZM !!!

19. listopadu 2016 Zkoušky dle MZŘ v Uhlířských Janovicích
ALIA VITA z Údolí květin
"Lilinka" dnes úspěšně složila zkoušku BH.

13. listopadu 2016 Zkoušky dle KJ Brno, Praha - Kobylisy
ALIA VITA z Údolí květin "Lilinka" dnes úspěšně - na výbornou - složila zkoušku ZOP.

6. listopadu 2016 Zkoušky NZŘ a MZŘ Kolín - Sendražice
ALIA VITA z Údolí květin "Lilinka" dnes úspěšně složila zkoušku ZZO1.

29. - 30. října 2016 DUO CACIB MVP Praha
Další výstavní víkend za námi. Výsledky? :-)
BELAYLA Titilayo "Bábunka"
29. 10. 2016 - tř. mladých - roz. Harsányi Peter - Výborná 2
30. 10. 2016 - tř. mladých - roz. Gregoire Anja - Velmi dobrá


Veronika Matochová

15. října 2016 Klubová výstava KCHMPP, Ml. Boleslav
Další výstavní sobota s Bábunkou. Výstavy se zúčastnil také "malý Flíček" Arný Crene Letifer Convexum (Cezir Chat Fiammante Astro x KCh. Fleck for fun Lusika) ve třídě štěňat získal známku VN a předvedl se v závěrečné soutěži o nejlepší štěně výstavy. Gratulujeme! :-)
BELAYLA Titilayo "Bábunka" - tř. mladých - roz. Milan Krinke - Výborná 3
ARNY CRENE Lerifer Convexum - tř. štěňat - roz. Milan Krinke - Velmi nadějný

11. října 2016 Štěňátka odešla do nových domovů
Je to tady, naše štěňátka z vrhu B jsou již všichni u svých nových majitelů. Broučci, mějte se krásně a užívejte si života :-*.

8. října 2016 MVP České Budějovice
BELAYLA Titilayo "Bábunka" - tř. mladých - roz. MVDr. G. Ridarčíková - Výborná 3 /z celkově osmi fen :-).

4. října 2016 Návštěva MVDr. Ekra
Bíbuška má za sebou vyšetření u MVDr. Ekra a s radostí oznamuji, že je DKK HD-A, DLK 0/0, OCD nepostižena a Spondylóza negativní!!!

3. října 2016 Canisterapie se štěňátky
Stejně jako v loni s naším vrhem A, jsme i letos s naším vrhem B navštívili seniory v domově, kde pracujeme jako canisterapeutický tým spolu s Lili, Flíčkem a Bábunkou. Všichni, kteří s námi spolupracují se na štěňátka těšili již od jejich narození a moc si dnešek užili. Štěňátka se chovala skvěle, někteří by se mohli z fleku canisterapii věnovat jako malý profesionálové. Udělali mi velkou radost :-).

3. října 2016 Vrh A slaví 1 rok
Přejeme všechno nejlepší!


Ather "Loki"                                    Agathon "Agísek"                                   Axios "Axík"

3. 10. 2016 Belayla slaví první narozeniny
Bábunko naše, vše nejlepší!!!!

1. října 2016 Oslava narozenin vrhu A
Tuto sobotu jsme u nás oslavovali narozeniny našich pejsků - Axiose, Agathona a Athera. Oslavu jsme spojili se setkáním s budoucími majiteli našeho vrhu B. Celý den jsme si spolu s pejsky užívali. Bylo to moc krásný a moc všem, kteří přijeli děkuji! :-)

29. září 2016 Štěňátka mají za sebou 6tý týden
Čas letí a naše štěňátka se pomalu připravují na odchod do nových domovů. Dnešní návštěvu u veterináře zvládli na jedničku s hvězdičkou.

10. září 2016 Zkoušky vloh pasení, Slavkovice u Vyžic
S Bábunkou jsme se zajeli podívat na závody v pasení. Při té příležitosti jsem malou přihlásila na zkoušku vloh. Ovečky viděla úplně poprvé v životě, ale stačila chvilka a bylo, je to borderka :-). Belayla tak složila svou první zkoušku a to ZVOP.

20.-21. srpna 2016 Dny BOC BCCCZ, Zbraslav u Brna
Strávili jsme víkend na dnech Border kolií pořádaných naším klubem. Na programu byly dvě klubové výstavy a povídání s rozhodčími. Ve třídě mladých se vystavovala po oba dny naše nejmladší Belayla. Oba dny získala od anglických rozhodčích (J. Gregory, H. Turner) známku výborná. Flíček se ukázal v pracovní třídě, jeden den se známkou velmi dobrá a druhý den se známkou výborná. Víkend jsme si užili, je to opravdový "svátek" v roce :-). Těšíme se zase příští rok!


fotografie: BCCCZ

16. srpna 2016 Máme štěňátka!!!
Lilinka porodila 7 štěňátek - 4 pejsky a 3 fenky.

18. července 2016 Lilince byla potvrzena březost!!!
Je to tu!!! Očekáváme nás vrh "B". Štěňátka by se měla ukázat v druhé polovině srpna. Už teď se moc těšíme, podle sona se tentokrát můžeme těšit na početnější nadílku :-).

16. července 2016 Agility intenzivka s Olinou Edrovou
Opět jsme se zúčastnili agility intenzivky. Tentokrát trochu neplánově s Flíčkem, který zastupoval Lilinku. Lilinka začíná odpočívat a začíná se šetřit, uvidíme v pondělí, jak krytí dopadlo.

17. června 2016 Lilinka je nakryta
Lilinčino hárání přišlo dříve než jsme čekali, přesto jsem se pro letošek pro štěňátka rozhodla a uskutečnuji tak naše plánované krytí :-).

31.5.-3. června 2016 Agility soustředění s E. Dolníčkovou a K. Pudovou, Ratenice
Uplynulé čtyři dny jsme strávily s Lilinkou (samozřejmě za doprovodu Flíčka s Bábunkou :-)) na čtyřdenním agility soustředění. Lilinka je geniální zvířátko, agility jí baví jako vše co jí nabídneme. Vydávala ze sebe 100% energie a moc moc jsme si běhání užívaly. Vše je jen a jen na mně... :-)

30. května 2016 Štěňátko po Flíčkovi
Na světě je po Flíčkovi další psí kluk - tentokrát blue merle pejsek ze spojení Cezir Chat Fiammante Astro x Fleck for fun Lusika. Přejeme mu do života jen to nejlepší!

29. května 2016 Povahové zkoušky terapeutického psa společnosti Pes A Člověk
Rok opět utekl jako voda a nás čekalo přezkoušení povah pro naše působení v canisterapii. Flíček zkoušky zvládá s přehledem, Lilinka má své hranice, které ale obě známe a díky společné práci, tak můžeme i nadále pokračovat. A nově se zkoušek zúčastnila také naše nejmladší. Bábunka byla prostě úžasná! Zkoušky jsme přizpůsobily jejímu věku, ale až na jeden cvik, který jsem jí pokazila, zvládla vše jako dospělý pes a ještě s přehledem. Zamiloval si ji ten den snad každý zkoušející :-) Můžu s radostí oznámit, že naší smečku nyní tvoří aktivní, prověření terapeutičtí psi :-)

18. května 2016 Flíček je DNA TNS i NCL Normal!!!
Nechala jsem Flíčkovi udělat DNA testy na TNS a NCL a výsledky jsou víc než skvělé - oba negativní! Mám velkou radost!

15. května 2016 Vyhlášení soutěže Pes roku BCCCZ 2015
Při členské schůzi proběhlo vyhlášení prvního ročníku nové klubové soutěže Pes roku. Přihlásila jsem Flíčka i Lilinku a nečekala jsem, že by se nám účast v soutěži až takto povedla. O to víc mě výsledky potěšily. Flíčkovi byl na schůzi také slavnostně předán pohár za Klubového šampiona BCCCZ. A jak, že to vlastně dopadlo? :-) Lilinka v kategorii dogdancing získala 5. místo.

Flíček se stal Psem roku 2015 v kategorii VŠESTRANNÝ PES a COURSING!!!
K tomu přidal 6. místo ve sportovní kynologii a 8. místo ve flyballu :-)

14. května 2016 Sraz štěňátek "Od Vlkové", Říčany
Flíčkovo prvorozená štěňátka oslavila 1 rok! A abychom to oslavili a prohlédli si, jak nám krásně rostou, uspořádali jsme si rodinné setkání. Přijeli se ukázat čtyři ze šesti a moc jsme si den užili. Všechna mají báječné majitele. Všechna jsme nafotili, pořádně vyběhali a s Lilinkou jsme jim představily dogdancing. Všem, kteří přijeli ještě jednou moc děkuji a těším se zase někdy příště! :-)

Galerie fotografií ze setkání je >> tady.

6.-8. května 2016 Eager's cup, Žamberk
Zatímco se holky vystavovaly, Flíček závodil se svým flyballovým týmem TSUNAMI 1 na turnaji v Žamberku. Vedlo se jim víc než skvěle a s přehledem získali 1. místo ve 4. divizi!!! Děkuju flyballovému "strejdovi" Liborovi Plášilovi za Flíčka. Domů přijel opět šťastný jako blecha... :-). Takže se určitě těší i na příště. Díky!

7. května 2016 Speciální výstava BCCCZ, Litoměřice
Letošní speciální výstavu klubu jsme si nenechali ujít a spolu s Lilinkou a Bíbuškou jsme si zajely do Litoměřic. Spolu s námi se výstavy zúčastnil také náš Axík. Všichni se moc snažili, krásně se předvedli a získali moc hezké posudky. Axík s Bíbuškou se na výstavě ukázali poprvé ve třídě dorostu. Bíbuška si odnesla Velmi nadějnou a Axík Nadějnou. Lilinka se předvedla ve třídě otevřené a získala známku Výborná. Byl to moc prima den a moc děkuji páníčkům Axíka za jeho vzornou prezentaci :-).


1. května 2016 Agility intenzivka s Olinou Edrovou, Podveky
S Lilinkou jsme si po dlouhé pauze užily agility a tentokrát pod vedením Oliny Edrové. Bylo to skvělé odpoledne a Lilinka je prostě skvělá.

25. dubna 2016 Cezir byla potvrzena březost! Očekáváme štěňátka po našem Flíčkovi!
Koncem března (29.3.) měl Flíček nevěstu a podle vyšetření se můžeme těšit na 3 - 4 štěňátka. Ta se narodí v chovatelské stanici Letifer Convexum v Praze. Matkou štěňátek je Cezir Chat Fiammante Astro (černobílá, DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg., DOV neg., DNA CEA Normal, zkoušky: ZVOP, canisterapeutický pes, na výstavách V1, CAC). Předpokládáme tak nejen zdravá, ale také hezká a sportovně nadaná štěňátka :-).

23. dubna 2016 Kadeřnická a módní přehlídka TRENDY 2016, Děčín
Díky návrhářce Blance Žirovnické jsme měly s Lilinkou možnost vyzkoušet si novou roli - roli modelek :-). Lilinka se stala součástí přehlídky krásných modelů, měly jsme spolu v rámci choreografie i krátké dogdancingové vystoupení a moc jsme si den užívaly. Lilinka byla středem pozornosti všech a na pódiu děčínského divadla byla úžasná!

15. dubna 2016 Vrh "A" má půl roku
Třetího dubna tomu bylo půl roku, co se narodila naše áčka - Axios, Agathon a Ater. Všichni se mají skvěle, všichni sportují a krásně prospívají. S Axíkem se páníčkové pustili pod vedením paničky taťky Birella do agility a k nám jezdí na poslušnost. Agísek s paničkou trénují poslušnost a také vyzkoušeli agility a Atýsek také agilití. Máme velkou radost!


20. března 2016 První flyballový trénink
Náš první letošní flyballový trénink. Flíček nadšený, jen musíme po zimě nahnat opět nějakou tu fyzičku :-). Lilinka by byla pro každý sport a malá Bíba se seznámila se strýčkem Acem :-).

16. března 2016 Individuální trénink s Vandou Gregorovou
Udělali jsme s pejsky výlet a zajeli potrénovat dogdancing pod dozorem. Udělaly jsme si s Lilinkou přípravu pro další trojkovou zkoušku a teď už nezbývá než jen trénovat, trénovat a trénovat... :-) Ani Bíbuška nezůstává pozadu a byla si vyzkoušet cvičení v novém prostředí. Je to bohyně, zvládla vše skvěle. Vando, děkujeme! :-)

13. března 2016 Lilinka složila ZZO
S Lilinkou jsme dnes v ZKO Horní Počernice skládaly zkoušku ZZO a máme splněno za Výborně!!!

3. února 2016 Flíček je KLUBOVÝ ŠAMPION BCCCZ
Je to tady!!!! Náš cíl, můj sen, splněno!!! Můj první pes, má první Border kolie, můj první Klubový šampion BCCCZ!!! Moc děkuji všem, kteří nám pomáhali - nejvíce mé rodině :-).


 

31. ledna 2016 Dogdancingové zkoušky Terezín
Neděle patřila dogdancingovým zkouškám. S Flíčkem jsme splnili zkoušku DwD2 na Velmi dobře a s Lilinkou jsme si poprvé vyzkoušely start v trojkové úrovni a to na zkoušce F3. Zkoušku jsme splnily na Dobře! :-)

31. ledna 2016 Bíbuška
Nezahálíme ani s naší nejmenší - Bíbuška s námi jezdí po všech výcvikových akcích, opět s námi navštívila seniory v rámci canisterapie, pokračujeme v nácviku stop, které malou velmi baví, hrajeme si, výletíme, poznáváme... je to skvělá holka :-)

30. ledna 2016 Dogdancingový seminář s Irenou Ištvánkovou
Zúčastnili jsme se semináře s Irenou v Horních Počernicích. Máme plno inspirace, teď už jen začít trénovat :-)

28. ledna 2016 Vyšetření DOV u MVDr. Beránka, Pardubice
Flíček byl vyšetřen na DOV s výsledkem negativní!!! Máme radost.

27. ledna 2016 Dogdancingový trénink s Petrou Malou
S Lilinkou a Bíbuškou jsme si byly zacvičit pod vedením Petry Malé. Pro Bíbušku první cvičení v novém prostředí, které zvládla perfektně!

19. ledna 2016 Agísek a jeho fotky z výcviku
Agísek s paničkou se pustili do cvičení na plno. Poslali nám pár foteček. Moc děkujeme!!!

16. ledna 2016 Setkání s Axíkem
V sobotu nás přijel navštívit Axík (Axios WB) s rodinkou. Je stejně úžasný jako když od nás odcházel. Moc za návštěvu děkujeme!!!

13. ledna 2016 Canisterapie v DpS Čáslav
Rozšířili jsme naše působiště a nově navštívili domov seniorů v Čáslavi, kam jednou za měsíc přijedeme za klienty uspořádat jim zážitkový program s pejsky. Za první setkání jsme sklidili úspěch, těším se na další :-)

2. ledna 2016 Zímní závod Kácov
Zúčastnili jsme s Lilinkou a Flíčkem závodů v poslušnosti dle ZZO v Kácově. Flíček si vyzávodil 4.místo a Lilinka 5.místo z celkových 14ti účastníků :-)

1. ledna 2016 Naše štěňátka z vrhu "A" Without Borders
Atýsek, Agýsek a Axík se mají prostě skvěle. Páníčkové jsou s námi v kontaktu, posílají fotky, videa, píší zprávy... jsou báječní a my máme velkou radost.

ATER                              AGATHON                              AXIOS

Poohlédnutí za uplynulým rokem 2015:
  Rozrostli jsme se o nejroztomilejší a nejkrásnější čokoládovou psí holčičku - Bíbušku :-)
  Získali jsme název chovatelské stanice a uskutečnili plánovaný vrh "A". Odchovali jsme tři úžasné a krásné pejsky, o které se přihlásili stejně báječní majitelé. Lilinka zvládla svá první štěňátka naprosto ukázkově a byla skvělou mámou!!!
 Flíček se stal poprvé otcem. V chovatelské stanici Od Vlkové se po něm narodilo pět holčiček a jeden pejsek.
 Flíček díky flyballovému týmu Tsunami odběhal další flyballovou sezónu. Zúčastnili jsme se také Mistrovství Evropy a odvezli si nádherné první místo v desáté divizi!!!
  S Lilinkou jsme získali dogdancingový titul Master of Dogdancing 2. úrovně!!!
  Flíček získal na Klubové výstavě BCCCZ v konkurenci sedmi psů v pracovní třídě od anglické rozhodčí Výborná 1, CAC!!!
  Lilinka poprvé startovala na agility závodech a na coursingovém mistrovství BCCCZ, kde vyhrála svou kategorii.
  Flíček složil zkoušku ZPU1 a ZM, díky které získal pracovní certifikát pro vstup do pracovní třídy na výstavách!!!

Archiv aktualit: 2015, 2014