Chovatelská stanice Border kolií
/Border Collies kennel
 Without Borders

News
NOVINKY
I pAbout us
O NÁS
I pOur Border Collies
NAŠE BORDERKY
I Puppiesp
ŠTĚŇÁTKA
I pLitters
ODCHOVY
I pContact
KONTAKT
 


Chovatelská stanice/Kennel

O nás/About us

Jsme rodinka jejíž neodmyslitelnou součást tvoří psi. Bydlíme v malém městečku, malém domečku se zahradou, obklopeni nádhernou přírodou. Naši psi mají v našem životě velký význam. Trávíme s nimi náš volný čas, sportujeme, závodíme...žijeme :-). Naše srdce si získali psi plemene Border kolie. Učarovala nás jejich energie. Border kolie jsou psi plní nadšení, chuti do života, lásky k lidem a neskuteční workoholici. Nenechají vás smutnit nebo jen tak proflákat odpoledne, vždy jsou připravení pro jakoukoliv činnost.

Naše chovatelská stanice vznikla začátkem roku 2015 a nese název "Without Borders" (v překladu: "Bez hranic"). Samotná myšlenka, založit chovatelskou stanici a odchovat štěňátka, přišla ale mnohem dříve... :-).

Od dětství vyrůstám v prostředí, kde se pohybují psi. Vychovávali jsme štěňátka, jezdili po psích výstavách, závodech a se psy trávili v podstatě veškerý volný čas. V roce 2006 přišla do mého života fenka Polského chrta Aza Przyjaciel Wiatru a s ní jsem začala sama být v pejskařském světě aktivní. V roce 2009 jsem si domů přinesla svou první vytouženou Border kolii Flíčka a za pár let potom přišla Lilinka, to se psal rok 2012. První myšlenky o založení vlastního chovu přišly ještě dávno před Lilinkou, ale teprve s ní vše začalo. První štěňátka se u nás narodila v říjnu v roce 2015.

Cílem našeho chovu je odchovávat především zdravé Border kolie, plné energie, lásky k lidem, pěkného exteriéru a touhy neustále pracovat. Border kolie, které budou představiteli svého plemene ve všech ohledech - budou vytrvalými ovčáckými psy, výborně ovladatelné, živé, pozorné, poslušné, inteligentní.

Stejně zodpovědně budeme přistupovat k hledání majitelů našich štěňátek. Vždy upřednostníme ty z vás, kteří projevíte opravdový zájem o plemeno, o aktivní život s pejskem a o udržování kontaktu s námi chovateli. Tím, že vám štěňátko předáme náš zájem o něj nekončí! Naopak, svěříme vám do péče pejska, který ve svém jméně ponese název naší chovatelské stanice a my se tímto zavazujeme, že mu najdeme milující domov na celý život. A pokud by se během jeho života mělo cokoli změnit, chceme o tom vědět. Teprve u vás začne štěňátku opravdový život a vy budete těmi, kdo jej povedou životem, budou vychovávat, naplňovat jeho potřeby. Chceme vidět jak poroste, jak se bude vyvíjet, jakým bude. Chceme si být jistí, že jsme mu vybrali toho nejlepšího člověka :-).

Naprostou samozřejmostí je pro nás kompletní chovatelský servis. A tím nemáme na mysli pouze záruky jako je průkaz původu FCI či kupní smlouva, ale patří sem celkové poradenství, od výběru pejska, přes výchovu, po výživu a péči. Nabízíme vám také pomoc při výběru aktivity, výcviku, přípravách na výstavy, zkoušky, závody. Pohlídáme vám pejsky během vašich dovolených.

Napište nám, máte-li jakékoli dotazy. Rádi vám odpovíme. Pokud by jste se rozhodovali nebo rozhodli, pořídit si Border kolii od nás, udělejte si čas na společné setkání, ať už na nějaké psí akci nebo přímo u nás. Velmi rádi vás poznáme a seznámíme s našimi pejsky :-).