BORDER COLLIES KENNEL
WITHOUT BORDERS



NEWS
NOVINKY
OUR BORDER COLLIES
NAŠE BORDERKY
PUPPIES
ŠTĚŇÁTKA
LITTERS
ODCHOVY
ABOUT US
O NÁS
CONTACT
KONTAKT

 

I
INFORMACE PRO ZÁJEMCE O ŠTĚŇÁTKO

Denně dostáváme spousty emailů a zpráv, ve kterých se zajímáte o štěňátka z našeho plánovaného krytí. Proto jsme ty nejzákladnější body sepsali rovnou sem:

rezervace "předem" nepřijímáme

po potvrzení březosti si začneme vést nezávaznou evidenci zájemců
(vhodný čas nám napsat, máte-li o štěňátko z aktuálního spojení zájem)

- majitele si vybíráme až po narození štěňátek

- upřednostňujeme zájemce s reálnými představami o potřebách Border kolií

- upřednostňujeme zájemce se zkušenostmi v oblasti psích sportů a v dalších kynologických aktivitách

- upřednostňujeme zájemce, kteří plánují v budoucnu investovat do zdravotních vyšetření (RTG, DOV, DNA ...) a poskytnou nám tím velmi cennou zpětnou vazbu nejen pro náš chov

- upřednostňujeme zájemce, kteří jsou ochotní s námi zůstat v trvalém kontaktu po celý život našeho štěňátka.

Pokud se nám chystáte napsat, nezapomeňte do svých zpráv zahrnout informace o tom, proč jste si vybrali právě Border kolii (hodně nám to napoví o tom, zda máte nebo nemáte reálnou představu o charakteristice a povahách těchto úžasných psů).

Připojte také vaše plány se štěňátkem (především, v jakých oblastech psích sportů jej plánujete rozvíjet, o které sporty se například již nyní zajímáte a jak jste se k nim dostali, popřípadě jak si představujete, že byste do nich zapojili právě borderku). Tady nám opět hodně napovíte, protože jsme přesvědčeni, že borderky opravdu nejsou pejsci "pro děti", "na velkou zahradu" nebo "jen kamarádi na výlety". Že se stanou součástí vaší rodiny, že s vámi budou trávit volné chvíle, jezdit po dovolených, výletech, chodit na procházky po loukách a lesích za domem, válet se na gauči, spát celá odpoledne... to vše si zaslouží každý pejsek. My ale od majitelů našich štěňátek očekáváme i "něco navíc".

Borderky se přizpůsobí jakémukoli životnímu stylu - ale jen pokud mají naplněny své potřeby, když jim jejich majitelé rozumí a ví, proč se chovají tak, jak se chovají. Nevadí nám, jste-li začátečníci, rádi vás světem borderek provedeme. Musíme ale poznat, že jste své rozhodnutí opravdu uvážili, máte představu "do čeho jdete" a jste nadšení pro nové a nové věci, které vás s borderkou budou potkávat.
 


Další informace týkající se našeho přístupu k chovu, naší vize a toho, jak u nás odchov štěňátek probíhá se dočtete na stránce "o nás".